Corona Virüsünde Evde Kaliteli Zaman Geçirmek Sizin Elinizde!

Toplum olarak sıkıntılı süreçlerden geçtiğimiz bu dönemde biraz sabırlı olmak hepimizin sağlığı ve güvencesi için en doğru davranış.

Hepimizin bir iş ve sosyal hayat rutini var ve bir süre sağlığımız için alışkın olduğumuz rutinleri askıya alma zamanı. Bu zaman dilimini yaşam kalitemizi düşürmeden geçirebileceğimiz inancındayım. Kolay ve sağlıklı öneriler bulmak zor değil. Mesela, spora gidemiyorsanız spor size gelsin! Dart Training House ekibi olarak online antrenman hizmeti ile antrenmanlarınıza kesintisiz devam etmeniz için olanak sağlıyoruz.

Diyetisyene gidemiyorsunuz musunuz? Diyetisyen size gelsin:) Online diyet sürecinde de ekip olarak yanınızdayız…

 

Neler Yapabiliriz?

 

Kaliteli Uyuyun: Yoğun bir iş temposu, uykunuzdan fedakarlık yapıp iş yapmak zorunda olduğunuz ve sosyal hayatınızın devam ettiği süreçlerden sonra, home ofis çalışıp, normal bir saatte uyumak bir avantaj. Sirkadiyen ritmi bir süredir bozulmuş, hatta gece ve gündüz kavramı birbirine karışmış bir çok insan olduğunu düşündüğümüzde belki bu süreç ile uyku kalitenizi yükseltebilirsiniz.. Ayrıca düzenli bir uykunun kilo verme döngüsünde etkisi de uzmanlar tarafından ortaya koyulan bir gerçek.

Bu konuda detaylı bir yazı için linki bırakıyorum: https://dartraininghouse.com/uyuyarak-kilo-vermek-mumkun-mu/

 

Bağışıklığınız İçin Doğru Beslenin: En çok bu dönemde iyi beslenmeliyiz. Vücudumuza özen göstermeliyiz. Evde olmanın olumsuz yanı sürekli bir yeme isteği ve hareketsizlik olabiliyor. Özellikle paketli gıda tüketimi artabiliyor. Kendi sağlığınız ve çocuğunuz varsa onun sağlığı için yapmayın… Sağlıklı tarifler deneyebilirsiniz. Bunu çocuğunuzla da yapabilirsiniz. İnanın zor değil!

Virüsten korunmak için önlem almak bizim elimizde. O sebeple bağışıklığımızı koruma görevi bizim. Corona virüsünde beslenme ne kadar etkili diyorsanız, konu ile ilgili detaylı yazıyı aşağıya bırakıyorum.

https://dartraininghouse.com/corona-virusunde-beslenme-etken-mi/

 

Hareket Edin: Evet hareket edin. Hemde evinizde. En güvendiğiniz, hijyeninden endişe etmediğiniz kendi alanınızda yapın bunu. Online antrenmanda en önemli olan şey planınızın doğru bir şekilde hazırlanması ve motivasyondur. Yüklenmelerinizin planlanması çok önemlidir. Bağışıklık sisteminiz için beslenmenin önemi olduğu kadar hareketin de önemli büyüktür. Açık ortam için sabah çok erken saat kalkıyorsanız güvenli olduğuna inanıyorsanız yürüyüşünüzü mutlaka yapmalısınız. Vücudunuza iyi bakmak ve bu süreçte yaşadığımız stresi bir miktar atmak konusunda antrenman kurtarıcımız olabilir.

 

Eğitmen Notu: Biz kendimize ne kadar özen gösterirsek, çevremize o kadar desteğimiz olur. Bu süreç bitene kadar siz harekete odaklanmayı unutmayın. 🙂

 

ILGIM TÜRKAN

EGZERSİZ UZMANI

PİLATES EĞİTMENİ