Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Nedir?


Diyet, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam rutini oluşturabilmek için organize edilen bir süreçtir.  Diyetisyen, bireyin daha sağlıklı beslenmesi ve yaşamsal faaliyetlerini daha dengeli sürdürebilmesini sağlar. Besinlerin yapı taşlarını bireyin sağlığını nasıl etkileyeceği konusunda yol göstericidir.

diyetisyen ve diyet danışmanlığıSadece beslenme alışkanlıkları edinmenizi sağlayan kişi değil aynı zamanda her bireyin bireysel farklılıklarını da dikkate alarak sağlıklı metabolizmayı, iyi bir bağışıklık tepkisini ve sağlıklı bir vücut ağırlığını desteklemeye yardımcı olur.

Beslenme ve Diyet Uzmanı arayışındaysanız ve sizin için neyin daha doğru olduğuna karar vermek istiyorsanız, önce ihtiyaçlarınızı sorgulayın.

Zayıflama ve kilo kontrolü sağlamak istiyorsunuz, kilo almak istiyorsunuz ya da metabolik bir rahatsızlığa sahipsiniz.

Belki de spor yapıyor ve daha fazla kas kitlesi inşaa etmek istiyorsunuz.

İhtiyacınız olan popüler diyet listeleri mi? Daha fazla protein alarak kaslarınızı gerçekten koruyor musunuz? Yoksa kendinize zarar mı veriyorsunuz?

Aralıklı Oruç Diyeti belki de Ketojenik Diyet sizin için uygun değil. Belki de glütensiz beslenme sizin için daha riskli…

Gerçek ihtiyaçlarınızın farkında mısınız? Sabah nasıl uyandığınızı, gece neden kendinizi buzdolabının önünde bulduğunuzu sorguladınız mı?

Spor yapmanıza rağmen bel bölgesindeki yağlanma probleminizi neden çözemediğiniz sorguladınız mı?

 

Diye ve Beslenme Danışmanlığı

Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Süreci Nasıl Başlar?

İzmir ve İstanbul stüdyolarımıza geldiğinizde diyetisyen ekibimiz öncelikle kan parametrelerinizi, besin raporlarınızı ve ihtiyaçlarınızı değerlendirir. Daha sonra ideal kilo hesaplama için kullanılan yağ ölçümü ve kas analizi yaparak size uygun, antrenman planlarınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış diyet ve beslenme rutininizi oluşturur.

Neden Diyet ve Antrenman Rutini Neden Birlikte İlerlemeli?

Beden, sağlıklı çalışmak için yeterli makro kaynakları olan karbonhidratlar, proteinler ve yağlar ile mikro besin öğeleri olan mineraller ve vitaminler doğru olarak, yeterli miktarda tüketilmelidir.

Diyetin niteliği, antrenman performansını etkilemektedir. Kişinin amaçlarına uygun, hedeflerine ulaşabileceği bilimsel temelli ve multidisipliner bakış açısıyla planlanan bir strateji ile ilerlemesi; daha kalıcı ve güvenli sonuçlar alması için önemlidir.

Dart Training House ekibi olarak beslenme ve antrenman hizmetini tek bir çatı altında toplayarak, bireyin ulaşmak istediği noktaya en güvenli yoldan gitmesini amaçlar.