Diyet Pizza Tarifi

Diyet Pizza Tarifi

Hamur İçin Malzemeler (2-3 Kişilik)

Diyet pizza tarifi ile sürdürülebilir diyetler!

  • 2 Bardak Tam Buğday Unu
  • 10 Gram Hazır Maya
  • 1 Yemek Kaşığı Yoğurt
  • 1 Tutam Tuz
  • 1 Çay Kaşığı Bal
  • 5 Fincan Su ( Yine de göz kararına dikkat!)

Diyet Pizza Tarifi – Hamurun Hazırlanışı :

 

Unu temiz bir tezgaha alın ve ortasını havuz olacak şekilde açın ve kuru malzemeleri de ekleyin. Maya ve suyu ayrı bir kapta eriyene kadar karıştırın ve bal ile birlikte una ekleyerek yoğurmaya başlayın. Su göz kararı olarak ekleyebilirsiniz. Önemli olan hamurun elinizi bırakıyor olması. Hadi bakalım bileklere kuvvet! =)

30 dakika kadar dinlendirin.

 

Değişik bir diyet pizza tarifi için özel bir pizza sosu denemek istedik ve hardal, sarımsak ve çok az yoğurdu çırparak tabanımıza yaydık. Tabanımızı on dakika boyunca 230 derece kızdırdığımız fırın tepsisine alarak 4-5 dakika ön pişirme yaparak malzemeleri ekledik.

Salam,sucuk gibi işlenmiş gıdaları tercih etmediğimiz için biraz sotelenmiş kabağımız ve kuru patlıcan-domatesimiz vardı. Patlıcanları 10 dakika kadar sıcak suda haşlayarak kullandık. Tahminimizden çok daha fazla yakıştığını söyleyebiliriz.

Kaşar peyniri ve parmesan kullanmak istemedik. Beyaz peynir ve biraz labne ile tüm malzemelerimizi pizzamızın üstüne döşeyerek tekrar fırına attık. 10 dakika pişti ve işte oldu! 🙂

Dart yorumu ile margarita günün 2. Pizzasıydı. Pizzanın üstünü damak tadınıza göre süsleyebilirsiniz.

Biz hardallı soslarla kırmızı soğan, kabak ve kuru domates gibi malzemeleri çok yakışıyoruz. Siz isterseniz siyah zeytin, tavuk gibi malzemeler de ekleyebilirsiniz.

Klasik bir pizza sosu için;  yazlık konserve domateslerimizi çok az zeytinyağı ve sarımsakla döndürerek hazırlık yapıyoruz ve genelde dolabımızda hep hazır oluyor.

Biz hazırladığımız hamuru bitiremedik ve yarısını bölerek buzluğumuza attık…

Sıkı bir diyet ayının içindeyiz. Böylesi bir kaçamak yapmak bize çok iyi geldi 🙂

Dart Training House Ekibi