Postür Nedir? İnsanların doğuştan gelen ve sabit durdukları pozisyondaki kemiklerinin aldığı pozisyona verilen isim tıp dilinde postür, halk dilinde duruş olarak bilinmektedir. Otururken, yatarken, ayaktayken, çömeldiğiniz zaman veya herhangi bir hareket halinde vücudunuzun alması gereken şekildir.

Postür Bozukluğu

genelde insanların yanlış duruş şekillerinde uzun süre kalmaları ve çalışmalarına bağlı olarak özellikle otururken ve yürürken ki aldıkları pozisyonun yanlışlığından kaynaklanan bozukluklara verilen isimdir. Her zaman daha sağlıklı bir görünüş ve daha doğru şekilde vücudunuzun kalmasını sağlayabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız bazı egzersizler ve yapmanız gereken bazı hareketler olabilir.

Kemik ve iskelet yapınızın bozulduktan sonra kalıcı hasarlarla karşılaşmamanız için, her zaman kontrol ettirmeniz gerekirken, Postür Bozukluğu olan insanların da problem yaşadıkları bilinen gerçeklerdendir. Eğer doğru bir duruşa kavuşmak istiyorsanız ve problemlerden uzaklaşmak istiyorsanız, kesinlikle problemsiz bir antrenman programı ve egzersiz listesinin hazırlanması gerekecektir.

Postür Nedir?

Postür, insanın iskelet sisteminin doğru duruş şeklidir. İnsanların her zaman durdukları pozisyonda iskelet sisteminin olması gereken esas pozisyona verilen isim olan postür gerektiği gibi durmazsa, her zaman fiziksel problemler ve ilerleyen evrelerinde de kalıcı problemlerin ortaya çıkması mümkün olacaktır.

Bu nedenle, her zaman dikkat etmeniz gerektiği gibi, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda da profesyonel destek almanız gerekebilir. Postür Bozukluğu ilk olarak profesyonel eğitmenler tarafından ortaya çıkarılacak bozukluğun, daha sonra nasıl çözüleceğine karar verilecektir. Bu sayede en iyi programlar ortaya çıkarılabilir.

Postür Egzersizleri

İnsanların hangi seviyede Postür Bozukluğu ile karşılaştığının ortaya çıkarılmasının ardından yapılacak planlamaya ve program içeriğine göre değişiklik gösterecek egzersizlerin tamamı planlandıktan sonra, hızlı bir şekilde çözüm için farklı yöntemler kullanılabilir. Tamamen kişiye göre değişiklikler gösteren ve tercihleri direkt olarak insanlara göre farklılaştıracak olan Postür Egzersizleri için sizlerde Dart Training House ile iletişime geçebilirsiniz.

Postür Analizi

Normal yapıda sahip olmanız gereken ve farklı pozisyonlarda alması gereken şeklin ne olduğu belirlendikten sonra, yüzde olarak veya net rakamlarla meydana çıkarılacak bozukluk, analiz sonucunda belli olacaktır. Analiz profesyonel olarak yapıldıktan sonra, sorunsuz bir şekilde antrenmanların ortaya çıkarılmasıyla sonuçlanarak en hızlı şekilde düzeltilmesi sağlanacaktır. Kesin sonuç alabilmeniz için kişiye özel olarak tasarlanacak en iyi deneyimle birlikte, uzun vadede daha düzgün görüntü kazanabilirsiniz.

Postür Bozukluğu

Yaptığınız hareketlerin ve olduğunuz pozisyonda en doğru duruş pozisyonuna gelememeniz ve görüntü itibariyle bile belli olacak kötü duruşa, Postür Bozukluğu adı verilmektedir. Çözümsüz olmamasına rağmen, erken tedavi edilmediği zamanlarda sorunlar yaratabilecek iskelet rahatsızlıkları arasında gösterilmektedir. Bu nedenle, doğru bir yöntemle yaşadığınız sorunlardan da Dart Training House sayesinde kurtulabilirsiniz.

Postür Bozukluğu Egzersizleri

Her vücuda göre farklılıklar ortaya çıkan ve her zaman insanların bozukluk seviyelerine göre değişiklik gösteren Postür Bozukluğu egzersizleri, isteğinize göre değil; vücudunuzun ihtiyacına göre şekillenecek bir programla ortaya çıkarılmaktadır. Her zaman daha doğru sonuçlar alabilmeniz için en iyi şekilde analiz yapıldıktan sonra uygulamaya geçileceği için, problemsiz olarak elde edeceğiniz başarı sonucunda mükemmel deneyim şansına da ulaşabilirsiniz.

Profesyonel incelemeler sonucunda ortaya çıkarılacak en iyi yapıyla beraber, mükemmele erişme şansınızı da elde edebilir, bu sayede daha sağlıklı hareketlerle kesin olarak sonuca ulaşabilirsiniz. Postür düzelmesini istediğiniz zamanlarda aradığınız en iyi yöntemleri problemsiz olarak elde etmek için Dart Training House olanaklarını değerlendirebilir, sizlerde ihtiyaç duyduğunuz en iyi yapıya sorunsuz olarak ulaşabilirsiniz.

Her zaman anlık çözümler için değil, sürekli çözüm için alternatiflere ulaşmanız da kolaylaşacaktır.