SEN NERDEYSEN, BEN ORDAYIM!

“Sen neredeysen, ben oradayım.. “

Hayatlarımızın belki de en ilginç sürecini yaşarken ve kendimizi savunmasız hissederken motivasyonumuzu koruyabildik mi? Haftanın üç günü gidebildiğimiz pilates stüdyoları ve egzersiz stüdyoları kapandı.

Peki hareketlilik rutinimizi, egzersiz düzenimizi bu döngüde koruyabildik mi?

Bu sorular etrafında düşünürken, aslında danışanlarımla pandemi sürecinde antrenman yapmaya devam ettiğim, çalışmalarıma online nasıl devam ettiğimiz ve bana sıkça duyduğum sorulara biraz değinmek  istedim.

Motivasyon; bizi harekete geçiren dürtülerimizin bileşkesidir. İç ve dış motivasyon olarak ikiye ayrılmaktadır. İç motivasyonu olan bir danışanım sürece kendini tamamen hazırlayıp gelirken, iç motivasyonunu sürekli koruyamayan başka bir danışanım koruyamayabiliyor.

Evde kaldığımız uzun soluklu döngüde ve sosyalleşmeye başladığımız yeni yaşam rutininde aslında egzersizin her yerde olduğunu , önemli olan şeyin eğitmen ve danışanın arasındaki bağ olduğunu söyleyebilirim. Online antrenmanlara başlarken , hiç tanımadığımız, yüz yüze daha önce hiç gelmediğimiz danışanlar ile kamera karşısında tanışıp birlikte yol almayı da tecrübe ettiğimiz bir süreç oldu.

Online Antrenmanda Verim Alabilecek miyim?

En çok karşılaştığımız soru, online antrenman ile ilgili verimlilik noktası. Online antrenmanda ve stüdyoda aldığımız verimi alabilecek miyiz?

Asıl soru; ihtiyacınız nedir?

İhtiyacını bilmek, ihtiyaca göre egzersizi tasarlamak, antrenmanın temelidir. Online antrenmanlarda sizlerle birlikte alacağımız yola karar vermek, hareketlilik seviyenizi konuşmak, ulaşmak istediğiniz hedefe birlikte yol almak işin en keyifli yanı. Bu keyifli yolda evinizde olan ekipmanlarınız ve edinebileceğiniz ekipmanlar doğrultusunda bir yol izlemek , düzenli antrenman rutininde olmanız önemli noktadır.

 

Yoğun bir çalışma temposuIMG_3943.jpg içindeyseniz , evinizde zaman kaybetmeden bir rutinde olmak istiyorsanız, online antrenman tam size göre bir sistem. İsterseniz tatilde, isterseniz mesai arasında hem pratik hem sürüdürülebilir bir rutinde oluyorsunuz.  Antrenmanlara bazen çocuğunuz eşlik ederken, bazen tatilde denize girmeden önce günlük antrenmanınızı tamamlayabiliyorsunuz. Bazen toplantı arası, bazen de mesai öncesi.. Aslında siz ne zaman isterseniz.

Önemli olan karar vermek ve başlamak..

Unutmayın;

Siz neredeyseniz , biz oradayız .!

Online antrenman da en az pilates stüdyolarında yapacağınız personal training hizmeti kadar etkili! Üstelik park sorunu yok 🙂

 

Ilgım Türkan

Egzersiz Uzmanı

Pilates Eğitmeni