Online Diyet Nedir?

Online Diyet Nedir?

Online diyet, farklı şehirlerde yaşayan, yoğun iş temposu nedeniyle diyetisyene zaman ayıramayan, diyet programını online olarak takip etmek isteyen kişiler veya emziren anneler için oldukça uygun bir yöntemdir. Tek farkı danışanın belli periyotlarda, aç karnına, bel, kalça ve kilo ölçümünü kendi yaparak bize bildiriyor olması gereklidir.

Yüz yüze diyet takibinde olduğu gibi öncelikle kan tahlili isteyerek bir forma tabi tutuyoruz…

Diyet sürecine başlarken öncelikle danışanımızdan kan tahlili yaptırmasını istiyoruz bununla beraber genetik rahatsızlığını, varsa alerjik durumunu, kullandığı ilaçları, fiziksel aktivitesini içeren bir form göndererek tamamen yaşam koşullarına uygun bir diyet planı hazırlamak asıl hedefimiz.

Diyet programı planlanırken kan tahlili ve form sonucuna göre danışanımız ile randevu saati oluşturarak; ayda 4 kez (haftada 1 kez olmak koşuluyla) görüntülü şekilde diyeti beraber oluşturuyor ve danışanımıza mail yolu ile diyetini iletiyoruz. Diğer süre zarflarında ise whatsapp, mail, telefon görüşmeleri ile iletişimde olarak diyet takibini sağlıyoruz.

Online Diyet Avantajları Nelerdir?

Online diyetin en büyük avantajı diyetisyeniniz ile her gün iletişim halinde olarak, diyet ve porsiyon kontrolünüzü sağlayabilirken, diyet programınıza uyamayacağınız bir davet veya seyahatte her zaman iletişime geçebiliyorsunuz. Diğer avantajı ise tatil günlerinizde diyetisyene gelmek için trafikte zaman harcarınıza gerek kalmayarak online şekilde görüşmeleri takip edebiliyoruz.

Ne kadar hızlı kilo verebiliriz?

Maalesef bunun bir standardı yok. Danışanın metabolik hızı, varsa rahatsızlığı ve fiziksel aktivitesine göre değişiklik göstermektedir. Ama disiplinli ve programlı bir diyet ile ayda en az 4 kg kayıp sağlanabilmektedir.

Online Diyet Kimler Tarafından Yazılmaktadır?

Online diyet 4 yıl Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimi alarak Diyetisyen unvanına sahip kişiler tarafından yazılır.  Hastanın tamamen yaşı, kilosu, metabolizma hızı, varsa kullandığı ilaçlarla besin etkileşimine, rahatsızlıklarına dikkat edilerek doğru porsiyon ve hesaplamalarla program hazırlanmaktadır.