yoga-ne-ise-yarar

Yoga Ne İşe Yarar?

İnsanın hayata dair merakı hiç bitmezken bazı konularda gündemin bil üzerine çıkabiliyor. Örneğin yoga hakkında çoğu insan fikir sahibi olmak istiyor çünkü yoganın gerçekte ne işe yaradığını bilmeyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Bu makalemizde ise siz değerli takipçilerimizin merakını giderebilmek için bu konuyu irdeleyelim istedik. 

Yoganın asıl hedefi insanların bir arada enerji yumağı haline gelmesidir. Bunun içinde öncelikli olarak var olan enerjiyi parçalar sonrasında da fiziksel ruhsal ve düşünce olarak bir araya toparlar. İşte siz bu parçaları tekrar aynı şekilde bir arada tutamazsanız bu durumda dengesizlik ortaya çıkacak ve bununda farklı sonuçları olabilecektir. Şöyle örnek verelim vücudunuzda ruhsal olarak yaşayacağınız bir hastalığın size mutluluk enerjisinin iletilmemesi bu sayede de sevme ve sevilme kabiliyetinin ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

Gelelim sorumuzun yanıtını bulmaya yani yoga nedir ve ne işe yarar?

Yoga Nedir?

insanların terapi yapmalarının asıl amacı vücuttaki var olan enerji noktalarının harekete geçmesini sağlamak dolayısıyla buradan yola çıktığımızda sizin düzenli olarak yoga yaptığınızı düşünürsek stresinizin de önemli ölçüde azalacağını söyleyebiliriz. Yani yoga direk olarak kişinin sağlığını etkileyen bir faktördür.

Yoga yapan bir insanın kaygı ya da stres gibi durumları yaşaması pek beklenemez çünkü kişi yoga sayesinde kendisine olan güveni de artıracaktır. Bu durum kan basıncının yavaşlamasına neden olacağından dolayı kişi bir rahatlama, huzura kavuşma ve rahat nefes alıp verme hali yaşayacaktır. Yoga da bazı hareketlerin yapılması ilk dönemlerde zor gelebilir ancak zaman içerisine yapmaya devam ettikçe o hareketlerin tamamı sizin için basitleşecektir. Yogada kendi hareketinizi kendiniz geliştirebilmek gibi bir durumunuz da olacaktır.

Yoga Doğal Tıp Tedavileri İle Birlikte Uygulanabilir mi?

Yoganın doğal tıp tedavileriyle birlikte yapılmasının hiçbir mahsuru yoktur. Özellikle gün içerisinde ya da sürekli olarak stresle baş etme durumunda kalıyorsanız düzenli yoga size iyi gelecektir. Özellikle e büyük şehirlerdeki kalabalık yaşam, yoğun trafik ve de çalışma hayatı stresin faktörlerini artırırken azami dikkatte önemlidir.

Son olarak açıklayalım bazı durumlar vardır ki yoga ile çözülmez onlar ancak tıbbi müdahale neticesinde normalleşebilecektir.