Kick Boks

Kick Box hizmetimiz ile pek çok insan fit bir görünüme sahip oluyor ve aynı zamanda fazla kilolarından da kurtuluyor. Kick box, temel olarak Tayland geleneğine dair bir spor olduğu bilinir. Halk arasında kaba kuvvete dayalı bir spor olduğu düşünülen Kick Box, aslında belli başlı tekniklere dayalı bir yarışmaya ve savunmaya dair spordur. Uzun zamandır en doğru şekilde Kick Box hizmeti vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti bizim için çalışma prensibi olduğu için bu sektörde adımızdan sıklıkla bahsettirmekteyiz.

Nasıl Kick Box Yapabilirim?

‘’Nasıl Kick Box yaparım?’’ sorusunu soruyorsanız doğru yerdesiniz! Kick Box deneyimini bizle yaşayan tüm müşterilerimiz bizimle çalışmaktan ötürü oldukça memnun! Kick Box deneyimini bizimle yaşayın ve asla pişman olmayın! Kick Box esasında yüksek enerjili egzersizler yardımıyla kalori yakıp vücudumuzun tamamını çalıştırdığımız bir spor dalıdır. Kalori yakmaya dair en çok bilinen ve en sık tercih edilen sporların arasında Kick Box gelir. Siz de eğer kalçalarınızdan en kolay ve hızlı yoldan; üstelik sıkı bir görüntüye kavuşarak kurtulmak istiyorsanız kesinlikle Kick Box yapmayı deneyebilirsiniz!

Isınma

Isınma hareketlerine oldukça önem vermekteyiz. Bu noktada size vereceğimiz öneriler şunlardır: Yapacağınız her egzersiz 40 saniye olmalıdır. sonrasında kendinize 20 saniye dinlenme arası vermelisiniz. Unutmayın, egzersizlerin her biri iki  set dahilinde tamamlanmalıdır.

Jumpin Jack

Şu şekilde düşünmeniz gerekiyor. Vücudunuzu X şeklinde olarak hayal edin; kollarınızı baş üzerine sallarken bir yandan da bacaklarınızı yanlara açıp zıplamanız gerekmektedir.

High Knee

High Knee özellikle dikkat etmenizi istediğimiz bir harekettir. Bu hareketi yaparken öncelikle dik durmalısınız. Sonrasında bir dizinizi göğsünüze doğru kaldırın. Bunları yapınca sonrasında diz değiştirme hareketleri yaparken egzersiz yapmaya da devam etmelisiniz.

Air Squat

Bu konuda size vereceğimiz ilk tavsiyemiz şudur; Elinizden geldiğince aşağı yöne doğru squat yapmalısınız. Sonraki hareketiniz dik durmak ve dizlerinizi hafifçe kırıp kalçalarınıza doğru kalça kaslarınızı sıkmak olmalı. Bu noktada önemli olan şey vücut ağırlığınızı topuklarınıza vermenizdir. Hissetmeniz gereken şey kalça ve iç uyluk kaslarınızdır.

Box’da Merak Edilen Temel Egzersizler

Sizler için Box temel egzersizleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi derledik! Aşağıda size önerdiğimiz her karmayı vermiş olduğumuz sıra ile uygulamanız gerekmektedir. Verilen karmaları bir dakika boyunca bolca uygulayın. Sonrasında duruş şeklinizi ters tarafa doğru değiştirip mevcut serileri tekrarlamaya devam edin.

Düz Yumruk

Düz yumruk özellikle dikkat etmenizi istediğimiz bir kısımdır. Dövüş duruşunu alarak işe başlayın. Sonrasında sol ayağınızı öne doğru atın. Yumruklarınız ise göz hizanızın kesinlikle altında olmalıdır ve dirseklerinizi de yan taraflara yakın tutmalısınız. Sol yumruğunuzla düz ve direkt bir yumruk atıp yumruğunuzu ivedi bir şekilde geri çekin. Bu noktada önemli olan şey yumruğu sadece sol el ile atmaktır.

Çapraz

Bu harekette de mevcut dövüş duruşunuzdan çıkmadan, kalça kaslarınızı kullanarak ve arka ayak ekseninde dönerek sağ elinizle önünüze yumruk atın.

Aparkat

Bu harekette ise yumruk atma hareketine bel hizasında başlamanız gerekiyor. Birini çeneden yumrukluyor gibi yukarı doğru bahsi geçen bu hareketlere devam edin. Bu noktada güç için kalçalarınızdan gücünüzden yararlanmalısınız.

Diz Vuruşu

Bu hareket diğer hareketlerden biraz daha farklıdır. Diz vuruşunda dövüş duruşundan, arkadaki dizinizi göğsünüze doğru getirmeniz gerekmektedir (knee high gibi). Bu harekette yaparken rakibinizi ensesinden yakalayıp dizinizi yüzünüze götürüyormuş gibi kollarınızı kaldırmanız gerekiyor.