Modern yaşamın getirmiş olduğu en büyük olumsuzluklardan bir tanesi de; En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın hareket imkânlarının ve ortamlarının kısıtlı bir hal almasıdır.

Hareketsiz bireyleri her zaman fazla kilolar ve vücutta belli bir süre sonra oluşacak kireçlenmenin tehdit ettiği, özellikle çocuklarda obezitenin direkt olarak ortaya çıkacak bir etki olduğunun bilinmesi sonucunda, spor ve hareketli yaşama her zaman özen göstermek durumundayız. Çocuklarımız bizim büyüdüğümüz gibi büyüyemiyor, yeteri kadar hareket edemiyor, iletişime geçemiyor ve beceri sahibi olamıyor dolayısıyla sosyalleşemiyor.

Neler Yapıyoruz?

Çocuklarımızın sosyal hayatını geliştirebilmek adına bu eksiklikleri gidermek için kurmuş olduğumuz DART ÇOCUK KULÜBÜ’müz çocuklarımızın psikomotor, sosyal ve fiziksel gelişimini en iyi şekilde desteklemek için onlara kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam sunuyor.

Gerekli olan spor aktivitelerinin sağlanması, sporun sevdirilmesi ve branş kazanımı için doğru seçimlerin yapılabilmesi için en iyi hocalar ve uzmanlar tarafından temel basketbol motifleriyle birleştirilmiş denge, beceri ve koordinasyon çalışmaları eşliğinde yalın bir spor okulu mantığından ziyade fonksiyonel bir hareket eğitimini amaçlıyor.

Takip edilecek olan çocuklarınız, severek ve eğlenceyle karışık olarak spor yapması İzmir ve İstanbul çocuk aktiviteleri arasında en iyileriyle karşınıza çıkıyor.

Amacımız

Tasarladığımız ‘’ÇOCUK HAREKET EĞİTİMİ’’ ile öncelikle yarının sosyal ve iletişim becerileri yüksek bireylerini sonrasında da yarının hareket ve teknik becerisi yüksek sporcularını yetiştirmektir.

Hafta içerisinde belli programlara uygun olarak çalışmaların sürekli hale getirileceği ve daha doğru hareket etme becerisi kazanarak yanlış ve tek yönlü yüklenmelerin önüne geçmek bizim elimizde. Daha sağlıklı bir iskelet-kas yapısı, doğru bir postür ile çocuklarımızın çok daha fonksiyonel hareket etmesini sağlayan hizmetlerimiz sayesinde, İzmir çocuk etkinlikleri arayışında olan velilerimizin kafa karıştırıcı süreçlerini DART ÇOCUK KULÜBÜ çözümlüyor ve daha sağlıklı bir gelişim sürecinde sizlere destek sağlıyor olacaktır.

Çocuklarda Sporun ve Beslenmenin Önemi

Çocuklarda Spor

Bir çocuğun temel gelişiminin her basamağını olumlu yönde etkileyen vazgeçilmez öğelerden biridir spor.

Tüm yaş gruplarında çocukların;

  • Fiziksel gelişimini desteklerken aynı zamanda eğlendirir,
  • Arkadaş edindirir,
  • İç enerjilerini bir odakta toplar,
  • Takım çalışmasını öğretir,
  • Birden fazla uyarana tepki vermeyi öğretir,
  • Problem çözme becerilerinin gelişmesine yardımcı olur,
  • Diğer insanlara saygı duymayı ve kurallara uymayı öğretir.

Yapılan bilimsel çalışmalar şunu kanıtlamıştır ki; bireysel olarak yapılan sporlar çocukların özgüven, sorumluluk alma, soğukkanlılıkla karar verebilme gibi yetilerini geliştirmektedir.

Çocuklarda Beslenme

Sağlık; bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyi olma hali olarak tanımlanmaktadır. Anne karnından başlayarak yaşam boyu devam eden beslenme, sağlığımızı ömür boyu etkilemektedir. Bu süreçte mental ve kas gelişimini desteklemek için yapılan sporun beslenme ile desteklenmesi oldukça önemlidir. Çünkü sürekli gelişimsürecinde olan çocuklarımızın yaşına, cinsiyetine, enerji ihtiyacına, genetik faktörlerine, yeme kültürüne uygun bir beslenme planı ile diyet mantığından uzak, doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğrenme ve alışkanlık kazanmaları ilk hedef olmalıdır.

Çocuklarda Sporun Yararları

Daha kaliteli bir yaşam standardına ulaşabilmek için sporu hayatın bir parçası haline getirmek gerekir. Hangi branşa yatkın olursanız olun, sevdiğiniz ve seveceğiniz bir spor dalıyla her yaşta ilgilenmeniz gerekir. Bu ilgi ve alakayı artırabilmek için ise; çocuk yaşta başlanacak mükemmel spor deneyimleri sizlere önemli bir değer sunacaktır. Çocuklarda ve bebeklere spor yaptırmanın avantajı olarak vücutlarının daha hızlı gelişmesi, sorun yaşamadan sporu sevdirme gibi deneyimlere ulaşabileceğiniz İzmir spor okulları arasında yer alan Dart Training sayesinde, sizlerde çocuklarınızı güvenilir ellere teslim edebilirsiniz. Çocukların gün içerisinde planlı olarak hareket etmesi, her zaman daha sağlıklı işlerle uğraşmaları sağlanacağı gibi, sizinde çocuklarınız için güzel bir karar vermeniz önemli olacaktır. Özellikle rahatlamaları, sınav haftalarında veya üzerlerine yüklenecek fazla yükün ortadan kaldırılması için İzmir çocuk yogası denemeniz, her zaman avantaj sağlayacaktır. Unutulmaz bir fırsat ve çocuklarınızı her zaman avantajlı konumlara getirerek hem mutlu, hem sağlıklı olmalarını sağlayacak bir fırsatla birlikte, sizlerde isteklerinize ulaşabilirsiniz.

Spor yapmanın hiçbir zaman yaşla alakası olmadığı gibi, alışkanlıklarınızı da küçük yaşta yakalamanız sonucunda daha kalıcı etkiler ve vücutlarındaki herhangi bir sorunun da oluşmasını geciktirebilir veya yok edebilirsiniz. Çocuklarda spor yapmak her zaman en iyi avantajları sizlere sunacağı gibi, İzmir çocuk etkinlikleri konusunda da destek alabilir ve seçimlerinizi doğru yapabilirsiniz. Kız veya erkek çocuklarınız için uzmanlar tarafından belirlenecek olan branş seçimiyle beraber, kalıcı bir rahatlıkla birlikte, en iyi fırsatları da elde etmeniz kolaylaşacaktır. Çünkü sizin yerine çocuklarınızın daha sağlıklı ve kendilerine uygun branşlarda mükemmel spor dallarıyla ilgilenenleri sağlanacak olup, fiziksel ve psikolojik olarak öz güven artışını, yaşadıkları hayattan memnun kalmalarını da sağlayacaktır. Her zaman en iyi İzmir oyun grubu olarak hem eğlenebilmek, eğlenirken de sporla öğrenebilmek söz konusu olduğu anlarda, mükemmel fırsatlar sizlere sunulacaktır.