Cinsel Hazzı Arttırmak İçin Örneklerle Kegel Egzersizleri

Amelia Stanton ve arkadaşlarının yayımlandığı bir çalışmada cinsel eğitim programları ve kegel egzersizleri, menopoz sonrası kadınlarda cinsel işlev-özellikle uyarılma, orgazm ve memnuniyet gibi bazı alanlarda iyileşmeler sağladığı belirtilmiştir.

Electronic Journal of Human Sexuality de yayınlanan bir çalışmada ise ortalama fiziksel aktivite ile harcanan 200 kalorinin, erektil disfonksiyonu önleyici etkisi olduğu belirtilmiş.

Egzersiz Önerileri:

Kegel Egzersizi Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Pelvik taban kasları orgazmda ayrılmaz bir rol oynar ve kegel egzersizleri bu kasların gücünü arttırmanın kolay bir yoludur. Ek olarak, seks sırasında sıkılaştırılan ve salınan kasları hedefleyerek (özellikle seks sırasında kegel egzersizleri yapılırken) tüm cinsel deneyiminizi hem siz hem de eşiniz için daha zevkli hale getirerek, daha yüksek seviyede cinsel tatmin ve daha güçlü orgazmlar sağlar.

Öncelikle kasları tanımak adına, basit bir egzersizle başlayalım.
Tuvalette, idrarı yaparken idrar akışını kesin. Alıştıktan sonra kademeli olarak, bu akışı kesme sürecini, yoğunluğunu ve tekrar sayısını yorulana kadar kademeli olarak artırın.
Bunu yaparken temel dikkat etmeniz gereken şey, nefesinizi tutmamak. Bunun yanı sıra midenizi, kalçalarınızı ve uyluk kaslarınızı aşağı doğru bastırın ve SIKIN!

Her denemeden sonra, bir miktar dinlenip tekrar edin. 5 dakikalık rutinler uygulamanız yeterli olacaktır.

Interval Egzersiz

Interval egzersiz temel olarak, seks sırasında dayanıklılık ve performansınızı artıracaktır.
Her yerde bu egzersizi uygulayabilme imkanlarımız mevcut, bisiklet, koşu, tırmanış ve birçok egzersizi interval egzersize dahil edip uygulayabilirsiniz.

Happy Baby Pose

Bu esneme hareketi, çeşitli cinsel pozisyonlarda sürekli olarak gerilen ve itilen kasları yani iç uyluklarınızı(inner thighs) ve kalçalarınızı gevşetir. Kelebek esnemesi olarak bilinen bu esnemeyi antrenmanınıza ekleyerek güçlü, gevşemiş ve harekete geçmeye hazır olacaksınız.

Plank

Plank spor salonunda ve yatak odasında dayanıklılığı artırmanın temel hareketlerinden biridir.
Misyoner pozisyonuna benzer bir duruş pozisyonu olmasından dolayı, kollarınızın dayanıklılığı artacak ve bir adım önde olacaksınız!

Squat

Kuvvet egzersizlerinin testosteron seviyelerini artırdığı bilinen bir gerçek, squat ile pelvic bölgenize kan akışını artırabilir ve orgazmları daha yoğun hale getirebilirsiniz.

Yeliz hocadan bir kaç egzersiz önerisi daha 🙂

Pelvic Tilt

Stability Ball Pull-in

Open Leg Rocker

Upward Facing Dog

Yeliz Ümit
Egzersiz Uzmanı
Atletik Performans Antrenörü