Balçova Reformer Pilates

Balçova Reformer Pilates Stüdyo

Balçova Reformer Pilates ve İzmir Pilates hizmeti almak istiyor olabilirsiniz. Peki ya gerçek ihtiyaçlarınızın farkında mısınız?

7 Yıldır Balçova – İzmir lokasyonunda hizmet veren markamız; sadece reformer pilates değil aynı zamanda daha kapsamlı bireysel antrenman hizmeti sunmaktadır. Pilates, postürel uyum ve esnekliği geliştirirken, daha dik bir omurga ile konforlu bir yaşam sürmenizi hedefleyen güvenli bir egzersiz sistemidir.

Pilates hareketleri genellikle core – merkez bölgeyi hedefler. Aletli pilates ya da mat pilates olarak yapılabilir ancak ne olursa olsun önemli olan egzersiz basamaklamalarını kişiye göre planlamaktır.Esnek, iyi bir postüre sahip, dengeli ve güvenli bir sisteme başlamak istiyorsanız Dart Training House ekibi,

  • Postür Analizi
  • Hareketlilik Testleri
  • Hedeflerin Belirlenmesi

İhtiyaç noktasında danışman hekim yorumu ile süreci sistematik bir şekilde ilerleten bireysel bir antrenman stüdyosudur.

Balçova Reformer Pilates Yapmak İstiyorum Ancak Hiç Spor Yapmadım. Nasıl Başlarım?

Pilates çocuktan, ileri yaş bireye kadar her yaş grubuna, her seviyeye uygun bir şekilde basamaklanabilmektedir. Hastalıklar, ağrı yönetimi gibi pekçok klinik tabloda uzmanlarında başvurduğu bir sistemdir.

Pilates Eğitmenin Niteliğini Sorgulayın

Pilates özellikle bireysel olarak bir eğitmen eşliğinde yapıldığı zaman yaralanma risklerini aza indirger.

Pilates Zayıflatmaz

Zayıflama için kullanılan sistemlerin içerisinde, pilates sistemi amaç için yetersizdir. Pilates Reformer ve kontroloji aslında omurgayı çevreleyen derin sabitleyici kasların üstüne odaklanır. Zayıflama sürecinde yapılacak diğer antrenman sistemlerine ek olarak sportif yaralanmayı aza indirgeyecek, hareketlilik seviyesini geliştirecek şekilde sürece mutlaka kombine edilmelidir.

Sürdürülebilirlik

Pilates yapan bireylerin verimliliği ile disiplin arasında anlamlı bir ilişki söz konusudur. Boyun, sırt ve bel ağrısı ile mücadele ediyor olabilirsiniz ancak sabırlı olun. Reformer Pilates ve diğer kontroloji sistemleri omurga için mükemmeldir.

Kişiselleştirin

Bir rutine sahip olmak faydalıdır. Balçova Reformer Pilates ve Pilates seanslarında öğrendiğiniz temel ilkeleri günlük hayatınıza entegre etmeyi deneyin.

Pilates uyum etrafında odaklanır – bu vücudunuzun her bir bölümünü kontrol etmek anlamına gelir. Ayakların konumu, ellerin; bedeninizin her parçasının konumlandırması önemlidir. Özellikle başınızı, göğüs kafenizi ve pelvisinizi kontrol etmek önemlidir çünkü bunlar temellerdir.

Bu bölgeleri iyi kontrol edebilmek, core – merkez bölgenizi iyi kullandığınız anlamına gelir.

Her hareketten önce hizalamanızı kontrol etmeniz gerekir, hareket ettikçe ilerler ve sonra – bir çoğumuz tek başına bunu unutur ya da doğru bir hizalama içinde hareket akışını gerçekleştirdiğini düşünür. Bu çoğunlukla yanlıştır. Pilates eğitmeni süreci güvenli geçirmenizi sağlayan en büyük destekçinizdir.

Yüzlerce mekik çekerek aslında o bölgeye ait olmayan egzersizlerle core bölgenizi güçlendireceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak bu da yanlıştır.  Yüzeyel kaslara odaklanmak yeterli değildir. Pelvik taban kaslarınınızı yalnızca bu bölgeyi hedef alan hareketler geliştirir. Bu konuda Balçova Reformer Pilates için öngörüşme yapabilir, eğitmenlerimizin yönlendirmelerini alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Duruş Bozuklukları ve Pilates sayfamıza kapsamlı inceleyin.

 

 

Personal Training İstanbul İzmir