Balçova Diyetisyen

Diyetisyen Balçova
Diyetisyen Balçova ve İzmir de yanında.

İnternet ortamında bilgiye çok kolay ulaşabilmek insanların her konuda uzmanlaştığını düşünmesine yol açmaktadır. Birçok konuda internet üzerinden çok doğru bilgiler bulunabilir. Ancak diyet konusunda internet ne kadar güvenilir? Gerçek bir diyetisyen tarafından hazırlanan programın size faydası olur mu? İşte burada devreye Balçova diyetisyen uzmanlarımız giriyor.

İnternet üzerinden araştırdığınız bir program üzerinden ya da diyet üzerine yazılan kitaplarda rutinlerde yapılması gereken değişimler, besinlerin kalori durumu, beslenme şekilleri gibi konularda doğru bilgiler bulabilirsiniz. Ulaştığınız bilgiler çok doğru bir kaynaktan da çıkmış olabilir. Peki söz konusu bilgiler sizin için ne kadar doğru?  Çünkü diyet deneyimi hem kilo alma hem de kilo verme hedeflerinde tamamen kişisel deneyimler üzerine kurulmalıdır. Uyguladığınız bir diyet programı başarılı sonuçlar verebilir. Ancak diyet sürecinde vücuda bir bütün olarak bakılmalıdır. Bir başkası için hazırlanan program sizlerin sağlık durumuna ne kadar uygun?  Bu yüzden diyetten önce Dart Training House bünyesinde hizmet veren diyetisyen Balçova ve çevresinde yaşayan bireylerin beslenme listelerinde ihtiyaçlarına destek oluyor.

Balçova Diyetisyen Program Hazırlayan Bir Uzmandan Çok Daha Fazlasıdır

Kilo değişimi için radikal bir karar veren birey kendini büyük bir savaşın içinde de bulabilir. Yiyecekler hayatımızda çok önemli bir yer edindiği için hayatınızdaki bir besine karşı da duygusal bağ geliştirebilirsiniz. Mutlu olmak için ya da öfkenizi kontrol etmek için tercih ettiğiniz besinlerden kurtulma konusunda duygusal bir destek ihtiyacınız olabilir. Balçova diyetisyen seçiminiz sonrasında uzmanınız sizin için hem fiziksel hem duygusal bir danışmandır.

Diyet süreci bir bütündür. Diyet sürecinde öncelikle kişiye özel bir program hazırlanır. Program sırasında ihtiyaca ve hedeflere yönelik değişimler denetlenir. Gerekli yerlerde diyetisyeniniz tarafından sürece müdahale edilir. Ancak tüm bu süreçlerin yanında psikolojik olarak kendinizi ümitsiz hissettiğiniz anda diyetisyen Balçova ve çevresinde yaşayanlar için duygusal bir danışman olmaktadır.  Bu yüzden diyetisyene program hazırlayan bir uzman olarak bakmayın. Size çok yönlü destek veren diyetisyeniniz bu süreçte hem fiziksel hedeflere ulaşmanıza yardımcı olur hem de duygusal bütünlüğünüzü dinç tutma konusunda gerekli destekleri sağlar.

Kişiye ve Hedeflere Özel Bir Diyet Programı

Diyet; kişinin yaşam kalitesini yükselttiği bir rutindir. Dart Training House ekibi ile Balçova da  diyet ve diyetisyen ihtiyacının giderileceği , kişiye göre plan hazırlanması için konforlu bir lokasyonda yer alıyor.

Herkes daha sağlıklı bir yaşam rutini olmasını, daha genç kalmayı, daha iyi kan parametresine sahip olmak ister. Diyet süreci sadece zayıflama ya da kilo almak için yapılmaması gereken bir sistemdir. Önemli olan kendine uygun sistemi bulmak ve bunu yaşamının bir parçası haline getirmeyi sağlamaktır.

Balçova Diyetisyen Hizmetine Yönelik Süreç

Diyet sürecinde kişiye ve hedeflere özel bir diyet programı oluşturulur. Öncelikle kişinin yaş, cinsiyet, metabolizma durumu ve sağlık değerleri incelenir. Genelde süreç başında bir dizi testler yapılarak danışanın vücudu bir bütün olarak tanınır. Her diyet programı oluşturulan kişi için mükemmel uygulamalar bütünüdür.

Süreç içinde gerekli testler yapıldıktan sonra hedefleriniz önemlidir. Zayıflama, kilo alma, obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinme,  bebek beslenmesi, çocuk ve ergen beslenmesi, hamilelik sürecinde beslenme, profesyonel sporcu beslenmesi, fitness sürecinde beslenme ya da hastalıklara uygun beslenme süreçleri dikkate alınarak hedefleriniz belirlenir. Hedef ve vücut yapınız belirlendikten sonra danışmanlık süreci ve hedeflere ulaşma planı belirlenir. Unutmayın ne amaçla olursa olsun, diyetisyene başvurduysanız burada alacağınız hizmet bir süreçtir.

Engelleri Bizimle Aşın!

Kilo değişimleri sürecinde ya da egzersiz sürecinde profesyonel bir bakış açısıyla destek almanız önemlidir. Egzersiz süreci bir bütündür. Diyet sürecinde amaçlarınız önemlidir. Amaçlarınıza hizmet etmeyen bir detay Balçova diyetisyen desteği aldığınızda danışmanınız tarafından hemen fark edilir. Böylece her türlü zorluğa rağmen bir uzman yardımıyla tüm engelleri aşabilirsiniz.

Diyetisyen, kişinin günlük yaşam rutinine hakim olan, ihtiyaçlarını belirleyen ve kişinin günlük rutinine uygun bir düzen oluşturan kişidir. Diyete olan bakış açısının aç kalacağınız, korkutucu ve sizi sınırlayıcı bir sistem olarak bakmak yerine, daha sağlıklı ve dengeli bir süreç olarak bakmanız, motivasyonunuzu arttıracaktır.

Diyet süreciniz öncelikle kan tahlilinizi isteyerek başlıyor. Geldiğinizde yağ oranınıza ve kas oranınıza bakılıp, vücudunuzdaki su- ödem oranı inceleniyor, metabolizma yaşınıza kadar inceleniyor. Bu verilere bakıldıktan sonra diyetisyen, günlük beslenmenizi ve sizi dinliyor. Önemli olan rutin alışkanlıklarınızın neler olduğunu anlamak ve hangilerini nasıl dengeyeceğinizi sizinle birlikte bulmak.

Tüm bu veriler alındıktan sonra sizinle birlikte beslenme rutini oluşturuluyor ve diyetisyeniniz haftalık ya da 2 haftada bir olarak sizin yağ kas oranınıza bakıp, değerlerinizi takip ederek, beslenme planınızda değişiklikler yapıyor.

Sağlıklı Yaşam Rutini Oluşturun

Diyet bir süreç ve yaşam biçimidir.  Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için diyet sürecinde bir yandan da spor dengesini kurmalısınız. Öncelikle diyet bir zorunluluk değil, kişinin daha iyi olma halidir. Motivasyon ve düzen diyet sürecinin temelidir. Metabolik bir rahatsızlığınız varsa ( Diyabet, tiroid, obezite vb..) gibi bir durumunuz varsa ve kan tahlilinizi yaptırdığınızda doktorunuz beslenmenizi dengelemenizi ve hareket etmenizi söylüyorsa bu sizin için bir rutin olmalıdır.

Spor ve beslenme ikilisi kişiye özel olarak şekillenir. Yaptığınız tüm diyet programlarında Dart Training House olarak sağlığınızı korumak ve etkili sonuçlar alabilmeniz için sizleri bekliyoruz.