İzmir Bireysel Antrenman , Pilates ve Aletli Pilates Sistemine Temel Yaklaşım

İzmir Bireysel Antrenman , Pilates ve Aletli Pilates Sistemine Temel Yaklaşım

7 yıldır Balçova Aletli Pilates & Personal Training Hizmeti veren bireysel bir antrenman stüdyosu olan Dart Training House sektörün aksine kişilerin egzersiz ihtiyaçlarını belirleyerek multidisipliner ekip ortamı sunar.

Butik işletmelerde sıklıkla “hizmetler” arasında karşılaşılan “trx, bootcamp, pilates, reformer pilates, hiit, tabata” söylemleri kafa karışıklığına sebep olur. Ne kadar çok, o kadar iyi mi? Egzersiz için maalesef değildir. Zayıflama, postürel sorunlar, kassal gelişim gibi hedefleri olan danışanlar zaman içerisinde kendileri için optimal sistemin ne olduğunu öğrenemeden çalıştıkları stüdyodan ayrılırlar.

Butik egzersiz stüdyolarının amacı tamamen bireysellik üzerine kurulu olmalıdır çünkü egzersiz bütünüyle kişiseldir.

Aletli Pilates İzmir Pilates Balçova
Aletli Pilates İzmir
Pilates Balçova

Aletli Pilates ya da Mat Pilates Diğer Sistemlerden Daha Avantajlı Değildir!

Bireysel antrenman kavramının temel amacı güvenli ve temel hareket eğitimidir. Yaşam boyu bir personal trailer ile çalışmak zaman ve maliyet açısından da oldukça yıpratıcı olabilir.  İyi bir egzersiz uzmanı aletli pilates, fonksiyonel antrenman gibi ayrıştırıcı kavramlardan ziyade hareketin bütünlüğüne odaklanmalıdır.

Egzersiz İhtiyaçlarınızın Belirlenmesi Sürecin Temelidir

Yere basışınızdan, günlük hayatta kullandığımız temel hareket kalıplarına kadar oldukça geniş bir yelpazeyi düşünün. Tüm ihtiyaçlarınız uzman eğitmen tarafından belirlenerek süreç başlangıcı yapılmalıdır.

Zayıflama, daha büyük kol kasları, daha geniş omuzlar, sıkı bacaklar ve karın kasları mı?

Fiziksel olarak aktif olmak beden imajından çok daha fazlasını temsil eder. Doğru hareket etme becerisi geliştiğinde ise bu kazanımlar mutlaka artı olarak cebinizde olacaktır.

Egzersiz kavramı daha iyi bir sağlık için anahtar noktadır. Sağlığınızı doğru eğitmenlere emanet edin. Belki de ihtiyacınız olan sistem aletli pilates değildir.

Spor Eğitmeni Diyet Yazma Yetkinliğine Sahip Değildir. Bilgi Birikimi Yüksek Olabilir Ancak Diyeti, Diyetisyen Yazar!

Butik bir işletme olmak, sağlık disiplinlerinin tamamı üzerinde yetki sahibi olmak anlamına gelmez. Diyetisyen, Diyet ve Beslenme Danışmanlığı noktasında söz sahibi olan tek sağlık personelidir. Dart Training House bünyesinde 2 diyetisyen, 1 stajyer diyetisyen görev almaktadır.

Diyetisyen, Antrenman Döngüsüne Müdahale Edecek Yetkinliğe Sahip Değildir. Bilgi Birikimi Yüksek Olabilir Ancak Antrenman, Hareket ve Antrenman Bilimleri Alanında Uzmanlığı Olan Eğitmenlerin Yetkinliğindedir.

Egzersiz bütünüyle bilimsel bir çerçeveye oturması gereken oldukça önemli bir kavramı temsil eder. Kilo vermenin, yüksek kalori açığı yaratmanın çok daha ötesinde bir bakış açısıyla hareket edilmesi gereklidir. Sportif yaralanmaların %70’i önlenilebilirdir. Postürel problemlerin çoğu statik duruşun düzeltilmesiyle daha iyi bir hal alabilmektedir. Obezite ciddi bir halk sağlığı sorunudur ve sadece kilometrelerce yürüyerek çözümlenemez.

Tüm süreçleri bir egzersiz uzmanı yönettiğinde, diyetisyen ile ortak profesyonel yaklaşım sergilediğinde kalıcı sonuçlara danışanını yaklaştırabiliyor olacaktır.

Dart Training House İzmir – Balçova şubesi aletli pilates gibi tek bir sistemden çok daha fazlasını sunan, multidisipliner ekip anlayışı ile hizmet veren butik bir antrenman stüdyosudur.